fbpx
Alb'swiss TV
Shqipëri

Vuçiq komenton mosçeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Presidenti serb ka komentuar vendimin e Bashkimit Evropian për mosçeljen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Vuçiq ka thënë se ky vendim i BE-së ka bërë që rajoni të kuptojë se nuk mund të mbështetet vetëm tek fqinjët e saj perëndimorë dhe siç tha ai “e vetmja qasje e përgjegjshme është të kujdesemi për veten tonë”.

Një vendim i tillë, i marrë pavarësisht përpjekjeve për reforma nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut, e bëri të qartë për rajonin se “nuk varet gjithçka nga ne”, tha ai në një intervistë për Financial Times, trasnmeton Alb`Swiss.

/Alb’swiss TV/

Të ngjajshme

Merkel nuk e bind Macronin: Negociata me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut pas reformimit të BE

albswiss.com

Cakaj kërkon nga India ta njohë Kosovën

albswiss.com

U shpallën të humbur në Theth, dy turistët belg gjenden në Tropojë

albswiss.com

Tërmeti nuk dëmtoi rrugët: Verifikohen të gjitha akset, asnjë problem

albswiss.com

Kryeministri bullgar: BE-ja bën gabim historik nëse refuzon Tiranën dhe Shkupin

albswiss.com

“Arena Kombëtare” pritet të inaugurohet në nëntor (VIDEO)

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!