fbpx
Alb'swiss TV
Bota

Identifikohet shoferi që bartte 39 kufoma të ngrira, policia vazhdon ta merr në pyetje

Policia po vazhdon ta merr në pyetje shoferin e kamionit ku 39 njerëz u gjetën të vdekur në në një rimorkio frigoriferike në Essex.

Mo Robinson, 25 vjeçar, nga Irlanda u arrestua me dyshimin për vrasje të mërkurën nga Policia e Essexit.

Oficerët në Irlandën Veriore kanë bastisur dy shtëpi dhe Agjencia Kombëtare e Krimit tha se po punonte për të identifikuar “grupet e krimit të organizuar që mund të kenë pasë gisht në këtë ngjarje”.

Kamioni arriti në Purfleet nga Belgjika.

Eric Van Duyse, një zëdhënës për Zyrën e Prokurorit Federal, tha se hetimi për këtë incident është duke u bërë.

“Ne nuk kemi idenë për momentin se sa kohë ka qëndruar në Belgjikë, mund të ketë qenë orë apo ditë, ne nuk e dimë”.

Sipas informatave të para ndër të vdekurit ishte edhe një i mitur.

/Alb’swiss TV/

Të ngjajshme

Gërmimi i tunelit për shpëtimin e dy vjeçarit, minatorët luten ta gjejnë gjallë

admin

Maqedoni, mbi 500 mijë të punësuar konsiderohen të varfër

admin

New York ‘mbulohet’ me flamujt e Kosovës

admin

Qytetari që i fitoi dhe humbi një milionë franga brenda disa minutave

admin

Zhytësit sfidojnë frikën, prekin peshkaqenin më të madh në histori

admin

Cakaj: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut meritojnë hapjen e negociatave në të njëjtën kohë

albswiss.com
error: Content is protected !!