fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Rusët i masa.krojnë me thi.ka vëllain në Suedi, motra e tij nga Shqipëria lutet për ndihmë

Loading...

Natën e 21 shtatorit 2019 është vr.arë një azilkërkues nga Shkodra me emrin Sokol Sulaj, në qytetin e Sundsvall në veri të Suedisë. Ngjarja ndodhi pas një sherri banal ku një grup azilkërkuesish janë përl.eshur me njëri-tjetrin.

Më pas, gjatë natës dy azilkërkuesit nga Rusia me të cilët është konfliktuar me herët vik.tima, kanë hyrë në dhomën e shkodranit dhe e kanë mas.akruar me th.ika teksa flinte. Identifikimi i trupit është bërë vetëm një javë më parë në m.org nga të njohurit e tij. Tani familjarët po përpiqen që të tërhequr trupin e pajetë të të ndjerit.

E motra e tij, Anila Sulaj, e cila banon në Elbasan, ka kërkuar ndihmë. Ajo është lajmëruar më 19 tetor për ngjarjen dhe është munduar të kontaktojë me shqiptarët që jetojnë në Suedi për të mësuar më shumë, por edhe me ambasadën shqiptare, ministrinë e Brendshme.

Loading...

Të ngjajshme

Askush nuk mund ta përfundojë sfidën, 20 mijë dollarë për të qëndruar 10 orë brenda kësaj shtëpie

albswiss.com

Mjekja shqiptare në Gjermani, tregon pagën dhe kushtet e punës

albswiss.com

Agim Veliu: Kam informacione që Kurti dhe disa pjesëtarë të tij e kanë kryer analizën e koronvirusit

albswiss.com