fbpx
Alb'swiss TV
Kulturë

“Joker” thyen rekordin, filmi për të rritur me më shumë arkëtime

Loading...

Sukses i pandalshëm për filmin “Joker”. I vlerësuar nga kritika dhe publiku, ai bëhet filmi për audiencë të rritur, me më shumë arkëtime në të gjithë globin.

“Warner Brothers” konfirmoi se prodhimi me protagonist Joaquin Phoenix, kishte grumbulluar plot 788 milion dollarë nga shfaqja në kinematë botërore.

Kritikët ishin nervozë kur filmi filloi të shfaqej në kinema, për shkak të skenave të dhunshme. I përqendruar tek origjina e personazhit të keq të “Batman”, “Joker” përflitet si kandidat i mundshëm për çmim “Oskar”.

Loading...

Të ngjajshme

Grupi 403 dhe Purgatory në natën e parë të Rock United Fest

albswiss.com

Lum fëmijët sepse e tyre është mbretëria e qiejve

albswiss.com

Ambasadori amerikan në Kosovë shfaqet me plis në kokë

albswiss.com

Muzeu i Luvrit, çelet ekspozita në nder të Da Vincit, shiten online 260 mijë bileta

albswiss.com

Promovohet në Shkup monografia “Bekim Fehmiu – Odiseu i Kosovës”

admin

Sikur të banonte Zoti në tokë, njerëzit do t’ia thyenin të gjitha dritaret

albswiss.com