fbpx
Alb'swiss TV
Shëndetësi

10 simptoma të zakonshme të kancerit

Ajo çka mund të duket në plan të parë si një lodhje e zakonshme sistematike apo humbje e habitshme në peshë mund të jetë në fakt një sinjalizim për një kancer të mundshëm.

Lexoni më poshtë shkurtimisht disa simptoma të sëmundjes në fjalë.

Jo domosdoshmërisht shenjat në fjalë ju shpien drejt një diagnoze të tillë, por sidoqoftë mos i injoroni sinjalet trupore.

– Temperatura e lartë (sistematike)

– Humbja drastike në peshë

– Problemet me tretjen

– Lodhje e pashpjegueshme

– Dhimbje në zona të ndryshme (fyt, zona intime)

– Ndryshime në lëkurë

– Gjakderdhje e çuditshme

– Vështirësi në gëlltitje

– Gastrit

– Depresion dhe dhimbje barku

/Alb’swiss TV/

Të ngjajshme

Ismaili: Sistemi shëndetësor ka nevojë për qasje inovative

albswiss.com

Uran Ismaili thotë se javën e ardhshme funksionalizohet projekti për Spitalin e Prishtinës (VIDEO)

albswiss.com

Lulelakër e Pjekur Me Djathë Në Vetëm 20 Minuta – Për Një Darkë të Lehtë

albswiss.com

Luftoni ftohjen dhe kollën me këtë çaj ‘magjik’

albswiss.com

Ushqimet që luftojnë sindromën e lodhjes kronike

albswiss.com

Nuk ju zë gjumi për shkak të stresit? Provoni këto truke krejtësisht natyrale

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!