fbpx
Alb'swiss TV
Shëndetësi

Si të zgjidhni çdo problem të fytyrës vetëm me sodë buke dhe mjaltë?

Kur është fjala për bukurinë, ëndrra e secilës prej nesh është gjetja e produkteve natyrale, të thjeshta për t’u vënë në praktikë dhe ndoshta edhe ekonomike. Sot, për të përmbushur këto nevoja, ne do të flasim për kombinimin e dy produkteve të shëndetshme që pothuajse të gjithë i kanë në shtëpi: mjaltë dhe sodë buke. Së bashku, këta dy përbërës janë në gjendje t’i japin lëkurës një pamje më të shëndetshme.

Maska kundër rrudhave me mjaltë, sodë buke dhe limon: Për përgatitjen e kësaj maske, nevojiten dy lugë sodë buke, një lugë çaji mjaltë organik, lëngu i një limoni organik dhe një lugë gjelle uji. Përzieni të gjithë përbërësit derisa të përftoni një lloj kremi që do ta aplikoni në fytyrë, me përjashtim të zonës së syve. Maska në fjalë duhet të mbahet për rreth 15 minuta dhe më pas të lahet me ujë të ngroht, shkruan living. Aplikimi i saj një herë në javë do të ndihmojë lëkurën të pastrohet dhe të duket më e ndritshme, duke vonuar shfaqjen e rrudhave.

Maska anti-njollë me sodë buke, uthull dhe mjaltë: Për këtë maskë, duhen një lugë çaji sodë buke, gjysmë gote ujë me një lugë gjelle uthull molle, një lugë gjelle mjaltë organik dhe lëngu i gjysmë limoni. Përzieni të gjitha përbërësit dhe masën e përftuar aplikojeni në fytyrë të pastër, duke e lënë të veprojë për rreth 15 minuta. Shpëlajeni me ujë në temperaturën e mjedisit. Përsëritja e kësaj gjëje një herë në javë, zbeh njollat e lëkurës.

/Alb’swiss TV/

Të ngjajshme

A fshihet ilaçi për humbje peshe pas vdekjes së dy mijë personave?

albswiss.com

Ja sa kripë duhet të konsumoni për të mos rrezikuar shëndetin

albswiss.com

Çfarë dëme mund të shkaktojnë antibiotikët tek foshnjat e parakohshme?

albswiss.com

Studim: Sulmet fatale në zemër bien për 20 për qind kur orët kthehen prapa

albswiss.com

Asnjëherë nuk duhet të përgatisni ushqim në letër alumini!

albswiss.com

Infermierët në protestë kundër Ligjit për Paga

admin
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!