fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

A PO I BASHKOHET DJALI I ADEM JASHARIT KËSAJ PARTIE POLITIKE?

Loading...

A po i bashkohet djali i Adem Jasharit kësaj partie politike?
Lulzim Jashari, djali i komandatit legjendar të UÇK-së, Adem Jashari është parë në një takim i shoqëruar me përfaqësues të Lëvizjes Vetëvendosje.

Sipas fotos së dërguar nga një sinjalizues, i biri i komandatit Adem Jashari ka qenë pjesëmarrës i një takimi të përbshkët me kandidatët për deputetë të këtij subjekti, Liburn Aliu, Gani Krasniqi dhe Enver Dugolli.

Ata janë fotografuar në familjen e heroit, Afrim Zhitija në fshatin Llugë të Podujevës, shkruan ‘Sinjali’.

Nuk dihet ende nëse ky takim është paralajmërim për zyrtarizimin e kalimit të Lulzim Jasharit në këtë subjekt politik, por ajo që duket e qartë është se ai po tregon afrimitet më përfaqësuesit e Vetëvendosjes.

Djali i Komandantit Legjendar Ademi Jashari, Lulzim Jashari më herët ka qenë shumë kritik ndaj përfaqësuesve të institucioneve të vendit, sidomos sa i përket dialogut dhe marrëveshjeve me Serbinë duke thënë se “si mund të ketë pajtim me ata që mundohen ta zhdukin Kosovën”.

Loading...

Të ngjajshme

Zbardhet plani amerikan për ndryshimin e kufijve, Kosova merr Preshevën, Mitrovica “zonë speciale” Ja çfarë do ndodhë me Trepçën e Bujanovcin

admin

Pas pak pritet të dihet a do të falet namazi i xhumasë në Kosovë

albswiss.com

“U prehsh në paqe Kiki”! Greg Rama i jep lamtumirën mikeshës së tij, që u shua nga tërmeti

news