fbpx
Alb'swiss TV
Shëndetësi

Këtë çaj nuk duhet ta pini para gjumit

Një pjesë e mirë e jona nuk janë të kujdesshëm për pijet e darkës, në mënyrë që të bëjnë një natë më të qetë. Shumë lloje çajrash qetësuese rekomandohen nga mjekësia popullore, ashtu si edhe shumë të tjera jo.

Për të pasur një gjumë të qetë gjatë natës, por edhe për ta ndier trupin më të lehtë në mëngjes, duhet bërë kujdes edhe me zgjedhjen e çajit.

Një lloj çaji që nuk këshillohet ta konsumosh para se të flesh është çaji i zi. Edhe pse, krahasuar me kafenë, çaji i zi është një zgjedhje më e mirë, për shkak të sasisë më të ulët të kafeinës.

Në vend të çajit të zi, pi çaj bimor. Çaji i zi, në fakt, përmban ende kafeinë, duke stimuluar në tru pagjumësinë, shkruan noa. Por nëse do të pish çaj kamomili ose mente, ato do të të ndihmojnë për ta ndier veten më të lehtë në shtrat. Dhe, çajin në mbrëmje pije pa sheqer.

/Alb’swiss TV/

Të ngjajshme

Sa e rrezikshme është të përtypim çamçakëzin?

albswiss.com

Dhimbje koke dhe nyjesh? Ky lëng magjik është shpëtimi ideal

albswiss.com

Mënyra e Shijshme e Përgatitjes së Karameleve Zana Në Shtëpi

albswiss.com

Mëngjesi Është Hapi Kryesor Për Humbjen e Peshës

albswiss.com

Cilët vitamina janë të padobishëm e cilët duhet t’i merrni si suplement

admin

Masazh dhe hidroterapi për fëmijët nga 0-2 vjet (VIDEO)

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!