fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Lajm shumë i keq për shoferët dhe vizitorët e Prishtinës

Prishtina do të vendosë rregulla të reja që nga janari i vitit të ardhshëm për kryeqytetin. Për të eliminuar kolonat dhe tollovinë në komunikacion, Komuna e Prishtinës do të vendosë masa të reja për parkingun publik. Madje, parkingu është paralajmëruar se do të shtrenjtohet.

“Mbi 100 mije makina hyjnë në Prishtinë në rrugët hyrëse gjatë ditës. Rrugët e ngushta të cilat nuk lejojnë zgjerim nuk mund të përballojnë këtë sasi të automjeteve. Kohët më të ndishme janë mëngjesi për shkak të njerëzve që vijnë në punë dhe prej 16 – 18 kur largohen nga Prishtina”, ka shkruar Ahmeti në Facebook.

Ahmeti ka njoftuar se prej vitit të ardhshëm, Parkingu publik do të jetë i kufizuar 2 orë për ata që nuk janë banorë të lagjeve dhe se parkimi në qendër do të jetë më i shtrenjtë.

“Prej janarit 2020, Parkingu publik do të jetë i kufizuar 2 orë për ata që nuk janë banorë të lagjeve, prandaj ata që parkohen në qendër duhet të mendojnë më herët se ku do ta lënë makinën. Po ashtu, parkimi në qendër do të jetë më i shtrenjtë”, ka shkruar ai.

Mbi 100 mije makina hyjnë në Prishtinë në rrugët hyrëse gjatë ditës. Rrugët e ngushta të cilat nuk lejojnë zgjerim nuk…

Posted by Shpend A. Ahmeti on Friday, 8 November 2019

Të ngjajshme

Apel për ndihmë: Nëna e dy fëmijëve me epilepsi mbetet pa dru në këto ditë të ftohta

albswiss.com

Në këtë kohë paniku, veterani i UÇK-së Gzim Hasani ofron 5000 kg miell falas për 100 familje skamnore

albswiss.com

Mësohet kush do të jetë drejtor i ri i Autoritetit të Aviacionit Civil

albswiss.com

Momenti kur Merkel sa nuk ia hoqi pallton Erdogan’it, video bëhet virale

albswiss.com

Ambasadorja e Francës e thotë hapur : S’ka viza për kosovarët, edhe këto kushte duhet plotësuar

albswiss.com

Thaçi për AP: Nuk do të ketë ndarje, vetëm korrigjim të kufijve

admin
error: Content is protected !!