fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Mediat italiane tregojnë se cila ishte kërkesa e Alvinit kur e shpëtuan nga kampi

Mediat italiane po i kushtojnë një vëmendje të madhe djaloshit 11-vjeçar shqiptar, Alvin Berisha. Kujtojmë këtu se sot djaloshi shqiptar ndodhet me babanë e tij dhe motrat.

Ai jetoi disa vite në Siri, pasi e mori me vete nëna e tij, e cila u bë xhihadiste. Kujtojmë se Alvini u shpëtua falë një operacioni të përbashkët nga kampi i Al Hol në Siri.

Kampi i ‘’Al Hol-it’’ njihet ndryshe si kampi i ferrit. Mediat italiane kanë dhënë detaje nga momentet e para kur Alvini la kampin për në botën e lirë.

Një nga drejtuesit e Kryqit të Kuq ka thënë:

Është një fëmijë i fortë. E demonstroi edhe në momentet e fitimit të lirisë. Kur arriti në hotel në Bejrut kërkoi pulë me patate. Dhuratat e parë për të ishin një Lego dhe libra për fëmjë. Në 48 orët e fundit për të kanë qenë si të ishte në një botë përkëdheljesh.’’

Të ngjajshme

Haradinaj: Në zgjedhjet e ardhshme mund të garojë bashkë me LDK-në

albswiss.com

Kadrijaj e AAK-së: Ku janë Ministrja Haxhiu dhe Ministri Vitia që s’po flasin për vdekjen e 26 vjeçarit

albswiss.com

Kurti emëron Thaçin zëvendësministër në Ministrinë Arsimit

albswiss.com

Vetëvrasja e gruas së gjyqtarit – veprimi i saj me vajzën para se të hidhej nga ballkoni

admin

Rasti i mbrëmshëm me koronavirus në Ferizaj, ja sa persona do të testohen sot

albswiss.com

Vetëvendosje nuk dorëzohet, kërkon që zgjedhjet të mbahen në qershor

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!