fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Doli me bagëtitë dhe nuk u kthye më, gjendet i moshuari pas dy ditësh

Një 74 vjeçar me emrin Dhimitër Baze kishte humbur në malin e Melesinit ne Leskovik, pasi doli për të kullotur bagëtitë por të mos u kthyer më prane familjareve.

Por pas disa orë kërkimesh nga policia e shtetit dhe familjarët apo banorët e zonës është gjetur

Burime policore thonë se 74 vjeçari ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore dhe është drejt kthimit pranë familjes së tij.

Nga burimet e policisë u mësua se Dhimiter Baze kishte humbur rrugën dhe i ishte ofruar ndihmë nga persona të një fshati tjetër në afërsi.

74 vjeçari nuk ka mundur te telefonojë familjarët për shkak se aty nuk kishte rrjet të mjaftueshëm.

Të ngjajshme

Rikthehet bora në Kosovë: Këtë ditë pritet të zbardhet toka përsëri

albswiss.com

FSK-ja e gatshme për ta luftuar koronavirusin

albswiss.com

Njoftim i rëndësishëm nga Klinika Infektive për gjendjen e të infektuarve me koronavirus

albswiss.com

Histori shume prekese Familja e Ragip Bunjaku nga Komuna

albswiss.com

Dizajneri i njohur kosovar preket nga koronavirusi, bën këtë thirrje

albswiss.com

Ish-kryesuesja e bordit i Telekomit ka 4 vende tjera të punës!

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!