fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Një objekt misterioz gjendet në tokën e Kaqanikut, arkeologët: S’po e besojmë dot

Në zonën e Kaçanikut është zbuluar një objekt, i cili besohet të jetë qindra vjet i vjetër. Banorët e kësaj zone nuk ishin në dijeni se aty ndodhej objekti i veçantë që është i ndërtuar me tulla dhe ka formën e tunelit.

Edhe arkeologët kanë mbetur të befasuar nga ky zbulim dhe kanë nisur gërmimet, pasi zona nuk ishte e shënuar si zonë arkeologjike. Vjollca Aliu nga Departamenti i Trashëgimisë Kulturore ka thënë se ky zbulim ka qenë i papritur për ta dhe se e kanë të vështirë ta besojnë.

Besohet se gërmimet do të zgjasin për një kohë të gjatë, pasi mendohet se mund të kenë rënë në gjurmët e një fshati antik.

Të ngjajshme

Qeveria Hoti heq reciprocitetin me Serbinë

albswiss.com

Agim Veliu pritet të kthehet në krye të MPB-së

albswiss.com

Shkollat në Kosovë u rihapën në kohën kur numri i rasteve me koronavirus është rritur

albswiss.com

Shënohet rritje e numrit të të shëruarve në Ferizaj

albswiss.com

Me dy vajzat në makinë të veshura nuse, po ktheheshin nga dasma. Aksi.denti i fri.kshëm i merr je.tën babait

albswiss.com

Konjufca: Italia mbështet heqjen e vizave për Kosovën

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!