fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Çudiitë Vjosa Osmani tregon postin që e dëshiron në “Qeverinë Kurti”

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur për postin e saj që do ta zgjedhë pas formimit të qeverisë mes LDK’së dhe VV’së. Ajo ka thënë se do të zgjedhë në mes postit të kryeparlamentares dhe ministres së Ministrisë së Punëve të Jashtme.

Osmani ka thënë se do të jepte më shumë kontribut si kryetare e Kuvendit ose si ministre e Ministrisë së Punëve të Jashtme.

“Do të jepja më shumë kontribut si kryetare e Kuvendit ose në politikën e jashtme, megjithatë ende s’kemi diskutuar për këtë”, ka thënë Vjosa Osmani.

Kujtojmë se kandidati për kryeministër që edhe i fitoi zgjedhjet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i kishte propozuar Osmanit pikërisht postin e kryeparlamentares para zgjedhjeve. Por, LDK’ja vendosi të shkojë pa koalicion në zgjedhje.

Tutje, Osmani ka thënë se aktualisht primare është harmonizimi i programit dhe jo ndarja e posteve.

“Megjithatë, aktualisht primare është harmonizimi i programit mes partive dhe jo ndarja e posteve”, ka thënë Osmani në Opinion.

Të ngjajshme

Agnesa Smakiqi, shqiptarja që punon si stomatologe në Finlandë

albswiss.com

Nxënësit këshillohen për masat mbrojtëse ndaj koronavirusit

albswiss.com

Një shtetas i huaj gjendet pa shenja jetë në Prizren

albswiss.com

Alarmohet Shqipëria, dy persona njëri në Tiranë e tjetri në Durrës gjenden të vdekur në rrugë

albswiss.com

Kurti i kërkoi këto investime nga BERZH-i

albswiss.com

Voziti autobusin drejt Gjermanisë 31 orë pa ndal, shoferi kosovar gjobitet me 5 mijë euro

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!