fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

28 NËNTORI/ Haradinaj firmos vendimin historik , çfarë do të ndodh në Kosovë

Loading...

Kryeministri Ramush Haradinaj ka njoftuar të gjithë se 28 Nëntori me rastin e ditës së flamurit, shpallet Festë Zyrtare dhe ditë pushimi në Kosovë.

Këtë gjë ai e ka treguar me anë të një postimi në rrjetin e tij social të “Facebook”. Haradinaj shkruan se vendimi është i motivuar nga aspekti historik, tradicional dhe politik.

Me rastin e Ditës së Flamurit, mbështetur në Ligjin për Festat Zyrtare, kam marrë vendim që 28 Nëntori, të shpallet ditë…

Posted by Ramush Haradinaj on Wednesday, 20 November 2019

Loading...

Të ngjajshme

Kadri Veseli: Koalicioni VV-LDK është “merr-jep”

albswiss.com

Marrëveshja për hekurudhat me Kosovën, Vuçiq: Nuk ishte e lehtë

albswiss.com

Ish këshilltari i Kadri Veselit këshillon PDK-në që mos nxjerrni në foltore të Kuvendit njerëz që s’dinë të lexojnë

albswiss.com