fbpx
albswiss.com
Lajme

‘Më kapi dhe më hodhi tenxheren syve’/ Gruaja tregon çastin e tmerrshëm, burri e përvëlon me qumësht

Loading...

Një grua me iniciale D.S ka rrëfyer dh.unën e pamëshirshme nga ish-burri i saj, i cili së fundmi e ka djegur me qumësht në fytyrë.

shqiptarja.com shkruan se ajo është martuar në moshën 16-vjeçare, dhe ajo që shfaq një tjetër problem social të shoqërisë shqiptare, është edhe fakti që familja e saj e braktisi pasi ajo i kërkoi ndihmë dhe strehim për tu larguar nga bashkëshorti i dh.unshëm.

Me daljen e tij nga burgu për herë të parë, e reja është detyruar të kthehet sërish me bashkëshortin, ndërsa dhu.na na ka ndalur. Ajo është porcuar me të kur ishte shtatzënë me fëmijën e dytë, djalin sot 4-vjeçar i cili nuk e ka njohur babanë. Ai filloi të keqtrajtonte fëmijët duke i kafshuar, çka bëri që nëna e fëmijëve ta denoncojë sërish burrin në polici, duke e çuar sërish pas hekurave.

Një dhun.ues i panxënë, i dalë vetëm dy muaj më parë nga burgu, ju rikthye ‘vesit’ të vjetër duke ju futur në banesë me dh.unë ish-bashkëshortes, ku e keqtrajtoi me grushte e shkelma duke i hedhur qumësht të valuar në trup në dhomën e gjumit të dy fëmijëve, ndërsa i vodhi edhe lekët që ajo kishte në çantën e saj. Dhu.nës nuk i shpëtoi as nëna e të resë me të cilën ajo jeton në një banesë në zonën e Kombinatit së bashku me fëmijët.

25-vjeçarja thotë se:

Ishte ora e 2 e gjysmë e natës. Unë isha te dhoma e gjumit me fëmijët në një krevat. E ndjej që u mbyll dera e dhomës dhe u fikën dritat dhe aty i tremba. Kur unë ndez dritën e telefonit ndez dritën për të shikuar. Sa ndez dritën ai ma hedh tenxheren syve. Ai më kapi dhe më gjuajti. Më kishte marrë pasaportën dhe lekët që i mbaja në çantë. Në momentin kur mami ndërhyri i gjuajti edhe mamit. Në momentin kur hapën derën e shkallëve ai hidhet nga dritarja dhe ikën.

Loading...

Të ngjajshme

Albin Kurti tregon detajet e takimit me Edi Ramën

albswiss.com

E rë.ndë: Pamje nga momenti i aksidentit të sotëm, ku mbeti i vdekur një person

albswiss.com

Kurti: Jemi marr vesh me LDK’në për ministritë, në nëntor e marr postin e kryeministrit

albswiss.com
Loading...
Loading...