fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

”Pronari është hedhur nga penxherja, vajza doli e vde.kur’/ Nxirret e pajetë balerina nga hoteli në Durrës

Loading...

”Pronari është hedhur nga penxherja, vajza doli e vde.kur’/ Nxirret e pajetë balerina nga hoteli në Durrësadmin1

Lajme

Një tjetër vik,timë është shënuar nga tërmeti i fuqishëm që goditi Shqipërinë dhe soli pasoja fatale.

Raportohet se trupi i paje,të i një vajze është nxjerrë nga rrënojat e hotel “Miramare” në Durrës, ku punonte si balerinë në një lokal tallavaje.

‘Fax News’ bën me dije se brenda hotelit kanë mbetur ende persona, mirëpo kërkimet vijojnë akoma.

Një banor i zonës tha për mediat se pronari i hotelit është hedhur nga dritarja, ndërsa brenda kanë mbetur edhe një kamerier dhe një vajzë, që nuk dihet fati i tyre.

Ai tha se vajza që u nxor e paj,etë nga hoteli ishte nga Tirana dhe banonte në zonën e Astirit ku i ishte shembur banesa nga projekti.

Banori deklaroi se:

Pronari i restorantit ‘Mira Mare’ është hedhur nga penxherja, u ka thënë punëtorëve dilni se po këputet pallati dhe thonë se kanë zënë banakierin mbi 40-vjeç, më duket se është nga Korça edhe dy balerina, njëra u nxor e v.dekur. Pronari tha se ka brenda, mendohet se tani janë edhe dy brenda, një vajzë doli e vde.kur. Vajza që u nxor e vd.ekur thonë se ishte kameriere, banonte te Astiri në Tiranë i prishën shtëpinë. Një banakier nga Fieri shpëtoi. Ky djali që shpëtoi ka qenë te dhoma 101. Hoteli rrinte hapur 24 orë.

Loading...

Të ngjajshme

Njeri i Isës lajmërohet pas takimit me Grenell: LDK pajtohet që taksa të hiqet mënjëherë dhe pa kushte

albswiss.com

“Kurti nuk duhet të flasë për taksën në ditën e tij të parë si kryeministër”

albswiss.com

Përplasja Kurti-Thaçi, vjen reagimi nga PSD-ja

albswiss.com