fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Lajmi i fundit: Tërmet tjetër në Shqipëri

Lajmi i fundit: Tërmet tjetër në Shqipëriadmin1

Lajme

Vala e tërmeteve pasuese të atij të datës 26 nëntor nuk ka të ndalur, duke shtuar edhe më tej ankthin dhe frikën e banorëve.

Një tjetër tërmet është regjistruar në ora 17.15 prej 2.4 ballë sipas Rihterit me epiqendër në Detin Adriatik, jo shumë larg Durrësit, në thellësi prej 17 kilometrash.

Ndryshe, të paktën 51 persona kanë humbur jetën dhe mbi 900 të tjerë janë lënduar si pasojë e tërmetit prej 6.4 ballë të Rihterit që goditi të martën e kaluar Shqipërinë, i cili është pasuar nga një seri tërmetesh tjera me fuqi deri në 5.6 ballë.

Të ngjajshme

Qeveria Kurti nis shqyrtimin e vendimeve të ish-Qeverisë Haradinaj

albswiss.com

Infektologu Krasniqi jep lajmin e mirë: Koronavirusi ka marrë teposhtën

albswiss.com

Komuna e Suharekës ndërmerr masa emergjente pas konfirmimit të parë me koronavirus

albswiss.com

Kosova synon marrjen huasë për të përballuar pasojat e pandemisë

albswiss.com

Anëtari i VV-së: S’e pranojmë vendimin nëse Kushtetuesja shkruan ndonjë amandament

albswiss.com

A lejohet të kryej marrëdhënie gjatë pandemisë, seksologu i vetëm kosovar befason me përgjigjën

albswiss.com
error: Content is protected !!