fbpx
Alb'swiss TV
Muzikë Rinore Showbiz

Nuk do ta besoni, ja sa vite ka “Sevda”

Serialet turke, ka kohë që kanë “pushtuar” ekranet televizive shqiptare.

Ozgu Kaya është njëra ndër aktoret më të bukura turke, e cila po merr vëmendje të madhe me rolin e saj në serialin “Kimse Bilmez”.

Aktorja luan rolin e Sevdas, një vajzë e dashur, e cila ëndërron të bëhet yll në të ardhmen.

Luan përkrah aktorit dhe këngëtarit Keremcem, i cili luan rolin e “Alisë”. Historia e tyre e dashurisë në serial është tejet e veçantë.

Aktorja e njohur u lind më 17 qershor të vitit 1996, në Stamboll. Prejardhja e saj është nga Eşme. Studion në Universitetin e Stambollit.

Është vetëm 23-vjeçe dhe ka një karrierë të suksesshme si aktore. Debutimin e bëri me rolin e saj në serialin “Adi Efsane”, në vitin 2017.

Të ngjajshme

Arta ja qet flakën Afrikës, ekspozon trupin e saj si asnjëherë me parë

albswiss.com

Egzona bëhet gati për të dal, mori tërë vëmendjen me stilin e veshjes

albswiss.com

Humbi jetën në aksi dentin trag jik me helikopter, cilat ishin fjalët e fundit që shkruajti legjenda Kobe Brayant

albswiss.com

Takimi i parë i Rugovës me Kadarenë më 1991

albswiss.com

Gëzimja del për shëtitje me vajzën, shfaqet në top-formë pas lindjes

albswiss.com

Labi detyrohet të mbyll lokalin, ja kë po e fajëson

albswiss.com
error: Content is protected !!