fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Si u shkundën pallatet në Tiranë nga tërmeti i fuqishëm (VIDEO)

27 viktima dhe mbi 650 të plagosur janë konfirmuar zyrtarisht si pasojë e tërmetit që goditi vendin tonë ditëne djeshme. Edhe pse kanë kaluar shumë orë kërkimet vazhdojnë pasi nën rrënoja, ku dyshohet të ketë ende shtetas.

Sipas Minsitrisë së Mbrojtjes, 12 viktima janë regjistruar në Durrës, 14 në Thumanë dhe 1 në Lezhë.

Një kamerë sigurie ka fiksuar në kryeqytet momentet e lëkundjes së fuqishme të tërmetit që goditi Shqipërinë mëngjesin e të martës.

Pamjet janë publikuar nga ish kryeministri Sali Berisha në Facebook.

Në postimin e tij ai shkruan se kamerat e një pallati tek Shkolla e Kuqe në Tiranë kanë regjistruar sekondat e lëkundjeve të tmerrit./FaktePlus

Pamje te reja! Tirane tek Shkolla e Kuqe! sb

Posted by Sali Berisha on Wednesday, November 27, 2019

Të ngjajshme

Ahmeti: Deputetët të “ndëshkohen” me nga 170 euro pagë

albswiss.com

Deputeti i AAK-së i reagon ashpër Fitore Pacollit: Si mund ta urresh kaq shumë nënën e Shkëlzenit e Luanit?

albswiss.com

Kjo është infermierja e Klinikës Infektive që u shërua nga koronavirusi

albswiss.com

Ky është kosovari që gjeti kuletën e tifozit anglez: Ajo që nuk është e jotja s’duhet ta marrësh

albswiss.com

Pas prangosjes së hetuesit policor, vjen reagimi i ministrit të ri të Punëve të Brendshme

albswiss.com

Policia jep detajet për 9 vjeçarin që u gjetë i vdekur në bjeshkët e Pejës

albswiss.com
error: Content is protected !!