fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Një tjetër tërmet e godet Tiranën, kjo është shkalla e Rihterit

Pak më herët Shqipëria është goditur nga një tërmet 3.3 shkallës ku epiqendra e tij ishte në kryeqytetin shqiptarë, Tiranë.

Ky është tërmeti i dytë që ka ndodhur gjatë ditës së sotme. Gjatë paradites, një tërmet 2.2 shkallë kishte goditur Shqipërinë.

Ndërsa një tërmet prej 4.3 shkallës ka goditur Greqinë ku epiqendrën e kishte në Crete.

Pas tërmetet në Shqipëri pas atij të 26 nëntorit nuk kanë të ndalur në Shqipëri.

Më 36 nëntor Shqipëria ishte goditur nga një tërmet i fuqishëm prej 6.4 shkallësh, ku ka lënë të vdekur 51 persona dhe mijëra ndërtesa të dëmtuara.

Të ngjajshme

Provimi i maturës dhe provimet akademike mund të mbahen me zbutjen e masave

albswiss.com

Ky është lajmi që e jep Halil Kastrati për festat e fundvitit

albswiss.com

Tre persona në Infektivë në gjendje kritike nga koronavirusi, njëri erdhi sot pa vetëdije

albswiss.com

Tri infermiere të QKUK-së infektohen me Koronavirus

albswiss.com

Të moshës mbi 70 vjeçare janë të infektuarit me COVID -19 në Vushtrri që erdhën nga Suedia

albswiss.com

Kjo lagje e Prishtinës nesër do të mbetët pa ujë gjatë ditës

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!