fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

I premtuan shtëpi të re, Rama i jep çelësat Momë Hides, momenti emocionues (Video)

Gjyshja Hide Lami ka marrë sot çelësat e shtëpisë së re. Nga tërmeti i 21 shtatorit shtëpia e Fiqiri dhe Kimete Lamit në Mazrek të Kasharit u dëmtua rëndë. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj u kishte premtuar shtëpi të re dhe premtimi është mbajtur. Sot 5 anëtarët e kësaj familje kanë hyrë në shtëpinë e tyre të re.

Kryeministri Rama, kryebashkiaku, Erion Veliaj dhe biznesmeni Luan Bregasi i dorëzuan sot çelësat e shtëpisë së re gjyshes së familjes, Hide Lami. E emocionuar ajo i falenderoi që arritën të bënin realitet ëndrrën.

Veliaj informoi se janë edhe rreth 50 shtëpi të tjera që po bëhen nga e para. “Këto janë të tërmetit të parë dhe janë 50 shtëpi se ishte dhe dëmi më i vogël. Pra, si Luani, janë edhe 49 bamirës të tjerë që kanë adoptuar nga nje shtepi qe po bëhen nga e para dhe që përfundojnë para vitit të ri”, u shpreh Veliaj.

#TiNukDoJeshKurrëVetëm?????Tiranë, Kashar – Hapen dyert e 50 shtëpive të reja pas goditjes së shtatorit? Puna vazhdon për të sistemuar çdo familje që ka humbur strehën pas atij tërmeti?Besim dhe Durim?https://e-albania.al/dhuro/

Posted by Edi Rama on Saturday, December 7, 2019

Të ngjajshme

Këta janë deputetët e ardhshem të AAK-së, PSD-ja mund të mbetet pa asnjë

albswiss.com

Alarmon Komuna e Prishtinës: Ka rritje të rasteve me COVID – 19, keni kujdes

albswiss.com

Receta e rrejshme për trajtimin e koronavirusit, vjen reagimi i ashpër nga Ministria e Shëndetësisë

albswiss.com

Tribunali i Hagës ‘trazohet’ nga skandali me dosje, një nga figurat kryesore jep dorëheqje

albswiss.com

Abrashi me reagim të ashpër për komentet ndaj Isa Mustafës

albswiss.com

Veseli porosi Kurtit: Mos u dorëzo para Serbisë për taksën

albswiss.com
Loading...
Loading...
%d bloggers like this: