fbpx
Alb'swiss TV
Kosovë

HOXHË DRILON GASHI: MYSLIMANËT QË BESOJNË NË EKZISTENCËN E DJALLIT, BESOJNË NË DY PERËNDI

Hoxha nga Peja, Drilon Gashi për momentin i suspenduar nga Bashkësia Islame e Kosovës, ditëve të fundit bëri bujë me disa deklarata, ku ndër të tjera tha se djalli nuk ekziston.

I kritikuar shumë për këtë qëndrim, Gashi ka vendosur t’u përgjigjet edhe një herë kritikëve duke argumentuar se nëse një person beson në ekzistencën e djallit, ai realisht beson në dualizëm dhe dy perëndi

Gashi ka thënë se ata myslimanë që besojnë në ekzistencën e Zoti, realisht besojnë në dy perëndi, Zoti i parë Allahu dhe tjetri [Shejtani], që sipas tyre është armiku i Allahut.

Shumë myslimanë edhe pse pretendojnë që ka një Zot që sundon gjithësinë, në momentin që këmbëngulin në ekzistencën e…

Gepostet von Drilon Gashi am Donnerstag, 19. Dezember 2019

Të ngjajshme

Hoxha raporton para Komisionit për Integrim Evropian: Zbatimi i MSA-së duhet të dinamizohet

admin

Vdes një ushtar i FSK-së

albswiss.com

Janjiq: Është pikëpyetje përse Beogradi nuk ka platformë për Kosovën

admin

Lutfi Haziri ka dy fjalë për Kadri Veselin ia përmend lepurin!

admin

Nesër takimi për heqjen e taksës

admin

Bëhen homazhe për gjeneral Shaban Shalën

admin
error: Content is protected !!