fbpx
Alb'swiss TV
Lajme Rinore

Befason Ambasada Amerikane: Ja çfarë po kërkonte Grenell në LDK në foton që u bë virale në internet

Në disa foto të publikuara nga takimi, Ambasadori Richard Grenell shihet duke shikuar flamujt e radhitur pas njëri – tjetrit në zyrat e LDK-së.

Sipas Ambasadës së SHBA’ve, Emisari i Trump me këtë rast ishte duke e kërkuar flamurin amerikan.

“Ai është duke e kërkuar flamurin amerikan” i kanë thënë nga Ambasada e SHBA-ve Gazetës Express rreth kësaj fotografie.

LDK mban në zyrat e saj disa flamuj përfshirë atë të Kosovës, të partisë, të partive popullore, flamurin evropian dhe të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Ndryshe, diplomati amerikan sot ka zhvilluar takime me krerët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe ata të LDK-së, pas të cilave ka folur me mediet të cilave u ka thënë se nuk e ka ndërmend që të përfshihet në negociatat për krijimin e Qeverisë.

Të ngjajshme

E jashtëzakonshme, ky është gjesti i madh nga tifozi çek para ndeshjes Çeki – Kosovë

albswiss.com

OSHC i shkruan Thaçit, Kurtit e Osmanit: Mos merrni vendime që nuk kanë lidhje me shëndetin

albswiss.com

LDK-AAK afër koalicionit: Çfarë thoshte dikur Rugova për Ramush Haradinajn?

albswiss.com

Pas “PO”-së se Macronit për negociatat, Rama del me një deklaratë të paprtur

albswiss.com

Deputeti i VV-së thotë se Hoti nuk mund të ketë sukses: E ka Hazirin e Osmanin kundër, dhe Mustafën që e dirigjon

albswiss.com

Arta e bën edhe këtë gjest në Dubai!

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!