fbpx
Alb'swiss TV
Lajme Rinore

I morën paratë ryshfet përmes pakos së cigares, dënohen dy policët e Kosovës

Muhamer Miftari, është dënuar me një vit burgim dhe me 500 euro gjobë nga Gjykata Themelore e Prishtinës, për shkak se gjyqtari e ka gjetur fajtor që si polic i Kosovës kishte marr ryshfet.

Edhe kolegu i tij Hyzer Dugolli si polic i Kosovës është dënuar për të njëjtin rast. Ai pasi ka pranuar fajësinë, është dënuar me nëntë muaj burgim dhe 50 euro gjobë.

Sipas aktakuzës dy zyrtarët policorë kishin kërkuar shumën prej 400 euro prej të dëmtuarit në mënyrë që të mos e ekzekutonin aktgjykimin e Gjykatës Themelore në Ferizaj – pizioni për Kundërvajtje, për zbatim të masës mbrojtëse të ndalimit të drejtimit të automjetit të kategorisë “B”, në kohëzgjatje prej gjashtë muaj.

Më tutje në aktakuzën e dy policëve thuhej se një restorant, polici Dugolli kishte pranuar 400 euro nga personi i dëm-tuar. Këto para do të shërbenin për të dhe kolegun e tij Miftarin. Viktima paratë ia kishte dhënë përmes një pagoje të cigares.

Dugolli ishte kapur në flagrancë nga IPK-ja duke pranuar të hollat.

Të ngjajshme

Gresës i duket vetja ende e re, kopjon modelen e njohur, por ‘dështon’ keq

albswiss.com

Ja sa persona të izoluar në konvikte kanë dalë pozitiv në testin e Covid-19

albswiss.com

E pa besueshme si po e lufton sëm.undjen e rëndë Lulja

albswiss.com

Trump e pret Erdoganin në Shtëpinë e Bardhë, mësohet se çka u tha në takim

albswiss.com

35 mijë kosovarë i dhanë lamtumirën vendit vitin e kaluar, shumica banorë të këtyre komunave

albswiss.com

Daut Haradinaj i reagon Kurtit që i buzëqeshi Bërnabiqit

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!