fbpx
Alb'swiss TV
Lajme Rinore

Tronditet sërish Turqia, tre lëkundje të forta në 15 minuta

Turqia ka përjetuar një tërmet shumë të fuqishëm ditën e djeshme me magnitudë 6.8 i shkallës rihter.

Deri më tani janë njoftuar 22 viktima dhe 1030 të plagosur teksa disa persona kanë mbetur nënë rrënoja, dyshohet për 30 të tillë.

Pak më parë tre tërmete të tjera kanë rënë duke vështirësuar jo pak operacionin e kërkimshpëtimit.

Ato kanë qenë të magnitudës, 5.1, 4.5 dhe 4.4.

Të ngjajshme

AAK-ja tregon se kur votohet Qeveria Hoti

albswiss.com

Federata ia plotëson dëshirën “Bufit”, siguron fanellën “6XL” (FOTO)

albswiss.com

Vuçiq e konfirmon takimin me Kurtin në Mynih, prezent edhe Grenell e Thaçi

albswiss.com

Kurti nuk e pranon vendimin e Kushtetueses, thotë se shpejt do të njoftojnë për veprimet e radhës

albswiss.com

Fëmija 9 vjeç gati të mbyllë Bachelorin

albswiss.com

Ja sa takime zhvilloi Kurti gjatë ditës së sotme

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!