fbpx
Alb'swiss TV
Lajme Rinore

Parashikimi i motit për javën e ardhshme: Bora fillon këtë ditë

Javën e fundit të muajit janar mot i ndryshueshëm, kohëpaskohe priten reshje të dobëta shiu, e në vise kodrinoro-malore edhe borë. Temperaturat mbi vlera mesatare.

Moti i ndryshueshëm gjatë kësaj jave do të ndikoj pozitivisht në përmirësimin e cilësisë së ajrit, ku vlerat e cilësisë së ajrit ditën e mërkurë do të zbresin edhe në vlera të mira dhe mesatare.

27.01 – Në mëngjes kryesisht vranët me reshje lokale shiu. Në vise të ulëta mundësi për mjegullinë. Ditën kryesisht me vransira, aty-këtu reshje të dobëta shiu.

28.01 – Në mëngjes më ftohtë, në vise të ulëta mundësi për mjegull. DItën butë, me erë, vransira dhe intervale me diell. Në mbrëmje mundësi për riga lokale shiu.

29.01 – Mot i ndryshueshëm. Në mëngjes vranët dhe shi. Ditën vransira dhe intervale me diell, mundësi për riga lokale shiu. Në mbrëmje priten reshje të përziera shiu dhe bore.

30.01-31.01 – Ditën e enjte kryesisht me diell, në mëngjes ngrica. Të premten në mëngjes ftohtë. Ditën vransira të ndryshueshme, më butë, me mundësi për reshje lokale shiu.

Temperaturat minimale do të luhaten nga 1C deri +3C, e nga dita e enjte do të zbresin edhe në vlera negative, ndërsa maksimalet do të luhaten nga 7C deri në 10C.

Do të fryejë erë e ndryshueshme e lehtë dhe mesatare 1-6m/s, e ditën e martë dhe mërkurë mesatarisht e fuqishme deri në 13m/s.

Shtypja atmosferike gradualisht do të zbres nën vlera normale.

Të ngjajshme

Konfirmohen 6 raste të reja me koronavirus në Deçan

albswiss.com

Egzona na prezanton me fustanin më të bukur që ka, do ta ‘shkrijë’ Albatritin

albswiss.com

Tha se ka marrë vaksinën ruse, pastaj ish-Ministri Lluka bën një shpjegim

albswiss.com

Rrëfimi rrënqethës i doktorit kosovar, me kërkesën e një gjyshe liroi nga pagesa 7 vite mbesën e saj

albswiss.com

Lufta kundër koronavirusit, si krahasohet Kosova me vendet e rajonit

albswiss.com

Çka ndodhi dje në Kosovë?

albswiss.com
Loading...
Loading...
%d bloggers like this: