fbpx
Alb'swiss TV
Lajme Rinore

Dhimbja nuk ka fund/ Pas rrëzimit të avionit, nuk gjenden trupat e Kobe dhe 8 vik timave të tjera, ja ç’ka ndodhur

Edhe pse kanë kaluar më shumë se 2 ditë nga aks identi tra gjik i legjendës së basketbollit Kobe Bryant, trupat e të 9 vi ktimave ende nuk janë gjetur të gjithë, dhe aq më pak të jenë identifikuar.

The sun raporton se derimë tani ekspertët kanë gjetur në vendngjarje mbetjet trupore të tre personave, por për identifikimin e tyre do të duhen më shumë ditë.

Ndërkohë që ekspertët ndodhen ende në vendin ku ra avioni në mënyrë që të bëjnë zbulime të tjera për trupat e vik timave, një pjesë e të cilëve janë karbonizuar pasi mjeti shpë rtheu në flakë pasi god iti tokën.

Në mesazhin e tij të fundit për kontrollorët, piloti Ara Zobayan tha që ai po përpiqej të shmangte rënien, përpara se të zhytej 1000 metra në një kodër, ka zbuluar një hetues i për plasjeve.

Radari tregoi se helikopteri arriti një lartësi prej 2300 metra para se të zbriste, dhe mbetjet u gjetën në një kodër që ishte rreth 1,085 metra e lartë, ndërkohë që provat janë duke u kërkuar në një sipërfaqetë madhe, pasi mbetjet e avionit janë përhapur në të gjithë zonën.

Kobe, 41 vjeç dhe vajza e tij Gianna, 13 vjeç ishin duke shkuar në qendrën e trajnimit të Akademisë Sportive Mamba të legjendës NBA në Thousand Oaks, California, kur humbën jetën si pasojë e rrëzimit fa tal të helikopterit.

Ata vd iqën së bashku me trajnerin e bejsbollit në kolegj, John Altobelli, gruan e tij Keri dhe vajzën e tyre Alyssa, Christina Mauser, një trajner në Akademinë e Sporteve Mamba, pasagjerët Sarah dhe Payton Chester dhe Zobayan.

Të ngjajshme

Ledri pranon lidhjen? Shkon me të dashurën në Paris

albswiss.com

Mustafa i përgjigjet Haradinajt, a do ta kërkojë largimin e AAK-së nga Qeveria?

albswiss.com

Hoti: Kemi marrëveshje me Listën Serbe, AKR-ja do të jetë pjesë e qeverisë

albswiss.com

Gjashtë raste të reja me koronavirus në Kosovë – shërohen 12 pacientë të tjerë

albswiss.com

Pediatri kosovar trefon se cilët fëmijë nuk duhet të kthehen në shkolla dhe çerdhe

albswiss.com

Ish-ministri i jashtëm: Të mos lejojmë të hapen debate se a jemi me Amerikën apo Evropën

albswiss.com
Loading...
Loading...
%d bloggers like this: