fbpx
Alb'swiss TV
Kosovë Lajme

Përfundon referendumi i LVV-së për koalicionin me LDK-në, ky është rezultati

Shimca dërrmuese e anëtarëve të Lëvizjes Vetëvendosje kanë votuar pro koalicionit qeverisës me Lidhjen Demokratike të Kosovës.

Saktësisht 95.99% e anëtarëve të kësaj partie kanë qenë pro marrëveshjes finale të LVV-së dhe LDK-së.

Ndërsa vetëm 3.64% e tyre ishin kundër një marrëveshjeje të tillë.

“Ky rezultat dëshmon për vullnetin e madh e të palëkundur drejt ndryshimeve të domosdoshme në qeverisjen e vendit, në përputhje me besimin e dhënë nga qytetarët në zgjedhjet e 6 tetorit”, thuhet në njoftimin e kësaj partie.

Ky referendum u organizua nga Lëvizja Vetëvendosje pas arritjes së koalicionit qeverisës me Lidhjen Demokratike të Kosovës, sipas parimit “një anëtar – një votë”, me ç’rast anëtarët e kësaj partie kishin mundësinë të votonin pro ose kundër këtij koalicioni. /Gazeta Sinjali/

MIRATOHET ME SHUMICË DËRRMUESE KOALICIONI LVV-LDKNë zgjedhjet e jashtëzakonshme të mbajtura sot sipas parimit “një…

Gepostet von Lëvizja VETËVENDOSJE! am Sonntag, 2. Februar 2020

Të ngjajshme

Familja Musliu akuzon Albin Kurtin për vdekjen e Agonit, djalit të tyre të vetëm

albswiss.com

Analistët thonë se taksa duhet të hiqet, s’përjashtohen protestat nga opozita

albswiss.com

LAJMI I FUNDIT: Tre persona nga Anamorava dyshohen se janë prekur me koronavirus

albswiss.com

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujton Kolonel Tahir Zemajn

admin

Paraqiten raste të reja të dyshuara me koronavirus në QKUK

albswiss.com

Vuçiq takoi priftin që paralajmëroi shpalljen e autonomisë së Veriut

admin
error: Content is protected !!