fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Vjosa Osmani në këtë vend e ka vendosur fotografinë e presidentit Thaçit

Loading...

Zbulohet vendi ku e ka vendosur fotografinë e presidentit Thaçit, Vjosa Osmani.

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani fotografinë e presidentit të vendit, Hashim Thaçi e ka vendosur në anën tjetër të murit ku ka qenë e vendosur më herët.

Ajo këtë veprim e ka ndërmarrë dje, duke hequr fotografinë e Thaçit nga zyra e saj, pas marrjes së detyrës së re dhe në vend të kësaj ajo ka kthyer fotografin e ish-presidentit Ibrahim Rugova.

Osmani kishte deklaruar se një veprim i tillë nuk bie ndesh me ligjin, dhe se ajo fotografinë e Rugovës e kishte vendosur si inspirim.

PDK ka reaguar ashpër ndaj heqjes së fotografisë së presidentit Thaçi, duke thënë se Vjosa Osmani me këtë veprim ka shkelur Ligjin për Protokollin e Shtetit.

Loading...

Të ngjajshme

Haziri – Kurtit: Hiqe taksën, vendimet e vështira e bëjnë të suksesshëm një lider

albswiss.com

Kërkohet shfuqizimi i kriterit të gjuhëve të huaja për studentë

albswiss.com

Sami Lushtaku nuk i ndahet Thaçit, shihen sërish bashkë në një odë në Drenicë

albswiss.com