fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Krasniqi e pyet Kurtin se a duhet të festojmë apo të protestojmë për marrëveshjet e sotme

Loading...

Ish zëvendësministri i Bujqësisë, Mevludin Krasniqi, ka reaguar lidhur me heshtjen e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, lidhur me marrëveshjet e nënshkruara në Berlin.

Krasniqi i cili është zyrtar i Nismës Socialdemokrate, ka thënë se qytetarët e Kosovës duhet ta dijnë, se a duhet të “festojnë”, apo të “protesojnë”, për nënshkrimin e këtyre marrëveshjeve.

“Kërkoj falje nëse jam gabim! Por, askund nuk e dëgjova e as se lexova qëndrimin për këtë marrëveshje, as nga Qeveria e as nga Kryeministri i vendit tim. Duhet ta dijmë, qytetarët a duhet të “festojnë” a të “protestojnë”, ka shkruar ndër të tjera ai.

Loading...

Të ngjajshme

Shqipëria ndalon hyrjen e veturave nga Kosova, lejohen autoambulancat, automjetet qeveritare dhe komerciale

albswiss.com

Tahiri: Shkarkimi i Bordit të SHSKUK-së, i jashtëligjshëm

albswiss.com

Kjo është deputetja më e re e Vetëvendosjes, ka lindur më 1997

albswiss.com