fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Kryeministri Kurti niset drejt Mynihut, e pret paneli me Vuçiqin

Kurti niset drejt Mynihut, e pret paneli me Vuçiqin.

Albin Kurti, kryeministër i Kosovës ka udhëtuar sot për në Mynih ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë.

Lajmin e kanë konfirmuar nga zyra e kryeministrit.

Kjo është konferenca e parë ndërkombëtare e Kurtit në postin e të parit të qeverisë së Kosovës.

Express merr vesh se bashkë me Kurtin është edhe ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca.

Aty po merr pjesë edhe presidenti Hashim Thaçi, që sot së bashku me ambasadorin amerikan në Prishtinë, Philip Konsett ishin të pranishëm në nënshkrimin e marrëveshjes për hekurudha dhe autostradë në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Para se të shkonin në Gjermani, Kurti ka kërkuar që të bashkërendojnë qëndrimet duke i dërguar një letër për takim presidentit Hashim Thaçi.

Të ngjajshme

Limaj: Qeveria e shkarkuar nuk ka të drejtë në iniciativa ligjore

albswiss.com

A do ta shkarkojnë Konjufcën nëse këtë ua kërkon LDK, flet deputeti i VV-së

albswiss.com

Haziri jep detaje për situatën me koronavirus në Gjilan

albswiss.com

Mali i Zi para një muaji refuzoi pesë respiratorë si donacion nga Serbia

albswiss.com

VV i kundërpërgjigjet fort Dardan Gashit

albswiss.com

“BE-ja u gabua me Borellin dhe Lajçakun, çështjen e Kosovës e zgjidh SHBA-ja”

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!