fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Marrëveshja Kosovë-Serbi për hekurudhat, reagon Ramush Haradinaj

Loading...

Ramush Haradinaj ka reaguar pas nënshkrimit të marrëveshjes për hekurudhat mes Kosovës e Serbisë.

Ish-kryeministri i Kosovës ka thënë se e përkrahë marrëveshjen, ndërsa ka thënë se tani është e nevojshme marrëveshja e madhe, njohja e ndërsjellë mes dy shteteve.

“Përshëndes Richard Grenell dhe vizionin e tij në lehtësimin efektiv të normalizimit funksional të hekurudhave dhe autostradave që lidhin Kosovën me Serbinë. Tani është e nevojshme marrëveshja e madhe, njohja e ndërsjellë mes dy shteteve, e theksuar në dy letrat e vitit të kaluar” shkruan Haradinaj në Twitter.

Loading...

Të ngjajshme

Alarmohet Ballkani: 72 viktima nga gripi i derrave

admin

Rasti i parë në Prizren me koronavirus, ja kush është i infektuari

albswiss.com

Vuqiç tërbohet pse Ambasadori Britanik doli kundër ndryshimit të kufijve

admin

Mjekësia Ligjore zbardh arsyen e shuarjes së vajzës, por hedh dyshimet e forta për mangallin në dhomë

albswiss.com

Thaçi: Misioni i Lajçak në dialogun Kosovë-Serbi është i krijuar të dështojë

albswiss.com

Interesim i pandryshuar i serbëve për t’iu bashkuar Policisë së Kosovës

admin