fbpx
albswiss.com
Lajme

Marrëveshja Kosovë-Serbi për hekurudhat, reagon Ramush Haradinaj

Loading...

Ramush Haradinaj ka reaguar pas nënshkrimit të marrëveshjes për hekurudhat mes Kosovës e Serbisë.

Ish-kryeministri i Kosovës ka thënë se e përkrahë marrëveshjen, ndërsa ka thënë se tani është e nevojshme marrëveshja e madhe, njohja e ndërsjellë mes dy shteteve.

“Përshëndes Richard Grenell dhe vizionin e tij në lehtësimin efektiv të normalizimit funksional të hekurudhave dhe autostradave që lidhin Kosovën me Serbinë. Tani është e nevojshme marrëveshja e madhe, njohja e ndërsjellë mes dy shteteve, e theksuar në dy letrat e vitit të kaluar” shkruan Haradinaj në Twitter.

Loading...

Të ngjajshme

Si ndodhi që 18 vjeçari mori dje drejtimin e autobusit në Skenderaj, flasin qytetarët dhe nëna e tij!

albswiss.com

Ja nga sa deputetë do t’i kenë LVV, LDK, PDK, AAK-PSD e NISMA

albswiss.com

Si u shkundën pallatet në Tiranë nga tërmeti i fuqishëm (VIDEO)

albswiss.com
Loading...
Loading...