fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Ndryshojnë temperaturat

Loading...

Mot i ndryshueshëm, diell, vranësia e reshje shiu.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se gjatë këtyre dy ditëve do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të cilat gjatë ditës, deri në orët e vona parashihet të shoqërohen me reshje shiu.

IHK njofton se në viset kodrinoro-malore reshjet e shiut do të shoqërohen edhe me fjolla bore.

“Kjo situatë e motit me shi parashihet ditën e premte, por edhe të shtunën në orët e para do të vazhdojnë reshjet vende-vende me intensitet të dobët”, thuhet në njoftim.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-9 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga jugperëndimi dhe veriperëndimi herë-herë me vrull, shpejtësia e së cilës parashihet të arrijë deri 18m/s në Dukagjin, ndërsa në rrafshin e Kosovës shpejtësia maksimale parashihet të arrijë deri 14m/s.

Kjo situatë meteorologjike do të ndikoj pozitivisht që kushtet biometeorologjike të jenë relativisht të mira.

Java tjetër, konkretisht dita e pavarësisë parashihet të jetë me temperatura të larta, mbi mesataren e muajit që jemi. Ato do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius.

Loading...

Të ngjajshme

Ja kur do të dalin në shitje biletat e ndeshjes Kosovë – Angli

albswiss.com

Rrëfehet 13-vjeçarja që u bë nënë

admin

Konstaton Prokuroria: Art Kurti bëri vetëvrasje!

admin