fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Nënshkruhet marrëveshja për autostradën dhe hekurudhën mes Kosovës dhe Serbisë

Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshjen për hekurudhat.

Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet.

Kjo është bërë nën prezencën e ambsadorit amerikan Richard Grenell dhe presidentëve të dy shteteve Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiq.

Në ceremoninë e nënshkrimit ka marrë pjesë edhe ambasadori Philip Kosnett dhe Drejtori i të ashtuquajturës Zyrës Serbe për Kosovën Marko Gjuriq.

Të ngjajshme

Leoni i vogël jep mesazhin e madh, pasi shpëtoi nga sëm undja e rëndë: Mund të ngjis shkallët sërish

albswiss.com

Në vatrën e epidemisë së gripit në Kinë, janë 2 shqiptarë

albswiss.com

Këto fluturime do të ndodhin sot në aeroportin ‘Adem Jashari’

albswiss.com

Vdes mjeku i njohur shqiptar nga koronavirusi

albswiss.com

Pamje që shihen rrallë në Kosovë: Drerët i japin bukuri edhe më shumë borës

albswiss.com

Vuk Jeremiq zbulon: Serbia është pajtuar që Kosova të pranohet në OKB

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!