fbpx
albswiss.com
Lajme

Nesër LDK vendos se kush do të jetë kandidati për kryetar të Podujevës

Loading...

Podujeva së shpejti do të bëhet me kryetar të ri.

Nesër do të vendoset se kush do të jetë kandidati për kryetar të Komunës së Podujevës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, raporton Express.

Lajmin për këtë e ka bërë të ditur nënkryetari i kësaj komune, Nexhmi Rudari.

Rudari i ka thënë Express se nesër do të mblidhen për të vendosur për emrin e kandidatit për të parin e komunës. Deri tani, thotë se nuk ka asnjë emër që është përmendur për këtë pozitë.

“Deri tash nuk është fol për asnjë emër të përveqëm. Nesër kanë me u mbledh kryetarët e nëndegëve, edhe vendoset se kush do të jetë kandidat”, ka thënë Rudari.

Por, Express merr vesh se tashmë është vendosur që Rudari të jetë kandidat i kësaj partie, ndonëse ky e ka mohuar.

Ndryshe, Podujeva do të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme, pas emërimit të Agim Veliut, në pozitën e Ministrit të Punëve të Brendshme.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vendosur që zgjedhjet në këtë komunë të mbahen me 15 mars 2020.

Loading...

Të ngjajshme

Evropë ke rastin ti përmirësosh gabimet!

admin

Takohen Presidenti i Zvicrës dhe i Kosovës

admin

Cakaj i jashtëzakonshëm, e “dridh” Parisin me deklaratën për Kosovën në UNESKO

albswiss.com
Loading...
Loading...