fbpx
Alb'swiss TV
Teknologji

Ja si mund ta ndizni autmojetin kur i harxhohet bateria, pa pasur nevojë ta tërhiqni

ja-si-mund-ta-ndizni-autmojetin-kur-i-harxhohet-bateria,-pa-pasur-nevoje-ta-terhiqni

Kështu ndizet makina kur i harxhohet bateria, pa pasur nevojë ta tërhiqni.

Problemi me ndezjen e veturës në çelës është një ndër më të zakonshmit për ngasësit e veturave, e sidomos në periudhën e dimrit.

Në të shumtën e rasteve, makina mund të mos ndezë si pasojë e harxhimit të baterisë, apo edhe ndonjë defekti të brendshëm të motorit.

Por, në rast se nuk i keni pajisjet e duhura me vete dhe nuk jeni në gjendje ta rregulloni atë, ekziston një metodë e thjeshtë për ndezjen e makinës.

Gjithçka çfarë iu nevojitet është një litar.

Të ngjajshme

Çfarë është shtrirja e postimeve në Facebook dhe si funksionon?

admin

Kështu duket Golf R i ri më i fuqishëm ndonjëherë

albswiss.com

NASA nis një helikopter në Mars më 2020

admin

Telefoni më i popullarizuar në botë

albswiss.com

Kjo veturë elektrike zëvendëso ato tradicionale

albswiss.com

Bashkohen prodhuesit e automjeteve në “garën globale” për prodhimin e ventilatorëve

albswiss.com
error: Content is protected !!