fbpx
Alb'swiss TV
Teknologji

Planifikohet dizajn krejtësisht të ri nga iPhone

planifikohet-dizajn-krejtesisht-te-ri-nga-iphone

Apple planifikon iPhone me një dizajn krejtësisht të ri.

iPhone i ri mund të sjellë disa surpriza. Sepse, siç flitet, kompania do t’a bëjë një iPhone ku kamera e përparme do të zhduket plotësisht nën ekran, raporton LetsGoDigital.

Për ta bërë këtë, kamera do të duhet të instalohet nën ekran. Prodhuesit kinezë të smartphone-ve Xiaomi dhe Oppo tashmë kanë treguar që kjo është e mundur me një prototip të hershëm.

Disa vjet më parë, Apple gjithashtu dëshironte të instalonte sensorët e gjurmëve të gishtërinjve nën ekran.

Sidoqoftë këto për momentin janë vetëm shkrime, por nga ajo që është njoftuar edhe më herët, iPhone 12 pritet të dallojë shumë nga iPhonet e mëparshëm.

Të ngjajshme

Gjigantët teknologjikë luftojnë tentimet e Iranit për shtrirje të propagandës

admin

Twitter e ka zyrtarizuar ri dizajnimin e ueb-faqes

kushtrim

Kështu do të duket Facebook me dizajnin e ri

admin

Volkswagen pëson rënie rekord prej 81 për qind

albswiss.com

25 vjet më parë doli Sony Playstation i parë

albswiss.com

Telefoni i parë me 10 giga RAM pritet të del në treg

admin
error: Content is protected !!