fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Si do të jetë moti të mërkurën në Kosovë?

si-do-te-jete-moti-te-merkuren-ne-kosove?

Instituti Hidrometeorologjik njofton se si do të jetë moti në Kosovë të mërkurën.

Pas motit relativisht të freskët dhe me reshje shiu (gjatë të hënës dhe të martës), nga e mërkura në vend paralajmërohen kushte tjera meteorologjike.

Në fushat termike parashihet të ketë ngritje, bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

E mërkura, sipas IHMK’së, do të karakterizohet me vranësira dhe me shi.

Instituti njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-7 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, kryesisht nga veriperëndimi, me shpejtësi 5-9.9 m/s, parashikon IHMK’ja.

Të ngjajshme

Ja sa para ka mbledhur Labi për të prekurit nga tërmeti

albswiss.com

Lutfi Haziri: Kurti as nuk është ngutur as nuk është vonuar për heqjen e taksës

albswiss.com

Përhapja e koronavirusit, Vlora Çitaku jep këto këshilla për miqët e saj

albswiss.com

Shfuqizohet nga Qeveria vendimi që favorizonte ish-këshilltarin e Haradinajt

albswiss.com

Vjedhje në një Qendër të Mjekësisë Familjare

news

Haxhiu: Kur qytetarët mendojnë për hipokrizinë, u shkon mendja tek Haki Abazi

albswiss.com
error: Content is protected !!