fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Hoti reagon pas konfirmimit të rastit të 21-të me koronavirus në Kosovë

hoti-reagon-pas-konfirmimit-te-rastit-te-21-te-me-koronavirus-ne-kosove

Hoti ka reaguar pas konfirmimit të rastit të 21-të me koronavirus në Kosovë.

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti ka reaguar pas rastit të parë me koronavirus të paraqitur në fshatin Janjevë të Lipjanit.

Hoti ka thënë kryetarëve të komunave ku janë paraqitur rastet e para me koronavirus se së bashku do ta kalojmë këtë situatë.

“Sonte u konfirmua nje rast ne Janjeve te Lipjanit. Dua t’i them Kryetarit Ahmeti dhe familjes se personit te prekur nga covid-19 se do ta kalojme se bashku kete situate. Do jemi me juve, ashtu siç do jemi edhe me Kryetarin e Vitise Sokol Haliti, te Klines Zenun Elezaj, te Malisheves Ragip Begaj, te Podujeves Nexhmi Rudari dhe kudo ku paraqiten rastet”, ka shkruar ai.

Postimi i plotë i Hotit:

Sonte u konfirmua nje rast ne Janjeve te Lipjanit.

Dua t’i them Kryetarit Ahmeti dhe familjes se personit te prekur nga covid-19 se do ta kalojme se bashku kete situate.
Do jemi me juve, ashtu siç do jemi edhe me Kryetarin e Vitise Sokol Haliti, te Klines Zenun Elezaj, te Malisheves Ragip Begaj, te Podujeves Nexhmi Rudari dhe kudo ku paraqiten rastet.
I vetedijshem se jo gjithmone jemi ne gjendje te plotesojme te gjitha nevojat siç kerkohet nga ju. Mjeket po bejne perpjekje te medha per tu organizuar sa me mire per tu marre me situaten aktuale dhe qe mund te paraqitet.
Zoti na ndihmofte te gjitheve ta kalojme sa me pare dhe t’i kthehemi jetes normale, me te mirat e veshtiresite qe ka ajo.

Të ngjajshme

Parashikimi i Shefqet Krasniqit për Vetëvendosjen

albswiss.com

Shqipëria po e mposht koronaviursin, vetëm dy të infektuar në 24 orët e fundit

albswiss.com

10 milionë euro humbjet ditore si pasojë e koronavirusit në vendin tonë

albswiss.com

Marrëveshja Kosovë-Serbi, prioritet strategjik i SHBA-së

albswiss.com

Joe Biden vjen me një lajm të madh për Kosovën: Dëshirat e tyre mund të realizohen

admin

Nëse i kundërshtoni masat e qeverisë për koronavirusin këto janë dënimet e mëdha që ju presin

albswiss.com
error: Content is protected !!