fbpx
Alb'swiss TV
shkurten-e-ka-merzitur-shume-vdekja-e-lezes,-do-t’iu-perlot-me-fjalet-e-saj
Showbiz

Shkurtën e ka mërzitur shumë vdekja e Lezes, do t’iu përlot me fjalët e saj

Loading...

Sot ndërroi jetë aktorja e madhe, Leze Qena.

Shkurte Fejza i ka shkruar disa fjalë për Leze Qenën.

Këngëtarja shqiptare, Shkurte Fejza e ka kujtuar ikonën e kinematografisë kosovare, Leze Qena.

Sipas saj ajo ka vdekr vetëm fizikisht dhe gjithmonë do të mbetet në mendjet dhe zemrat tona.

“Na iku edhe një artiste e madhe e skenës tonë, iku vetem fizikisht por do të mbetet gjithëmon në mendjet dhe zemrat tona dhe të shumë gjeneratave që do të vin pas neve. Do të na mbetet në kujtesën tonë arti i saj, shpirti i saj i bardhë dhe zemra e madhe e kësaj artisteje shumë të madhe.. Pusho e qetë Leze Qena artiste ikonë e skenës shqiptare.”, ka shkruar Shkurte Fejza pranë postimit të një fotografie ku shihet pranë Leze Qenës.

Loading...

Të ngjajshme

Afrona del në qytet me veshje plot stil, do ta ‘çmend’ Bleron me pamjen

albswiss.com

Martohet motra e Zayn Malik, ai nuk ishte në dasmë

albswiss.com

Roberti lajmërohet sërish nga karantina, shikoni ҫfarë veprimi bën për ta kaluar kohën

albswiss.com