fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Haradinaj i gëzohet rrëzimit të qeverisë Kurti, pret formimin e shpejt të institucioneve të reja

haradinaj-i-gezohet-rrezimit-te-qeverise-kurti,-pret-formimin-e-shpejt-te-institucioneve-te-reja

Haradinaj i është gëzuar rrëzimit të Qeverisë Kurti si dhe pret formimin e shpejt të institucioneve të reja.

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se vorimi i mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë është vërtetim se Kushtetuta dhe Kuvendi në Kosovë funksionojnë.

Përmes një postimi në Facebook, ai u shpreh besimplotë se shpejt do të konstituohen institucionet e reja të Kosovës.

“Sot, deputetët e Kuvendit të Republikës së Kosovës, me 82 vota përkrahën mocionin e votëbesimit. Ky është një vërtetim se Kushtetuta dhe Kuvendi në Kosovë funksionojnë, dhe se shteti i Kosovës rreshtohet me vlerat më sublime të demokracisë. Kam besim të plotë që institucionet e Republikës do të konstituohen shpejtë dhe se nuk do të ketë boshllëk qeverisës”, deklaroi Haradinaj.

Para pak minutash, Kuvendi i Kosovës, me 82 vota pro, e rrëzoi Qeverinë Kurti.

Të ngjajshme

Gjendet një kamion i dytë me njerëz në Angli, janë gjallë

albswiss.com

PAMJE SI NË FILMA: GJUAJTJE ME KALLASHNIKOV NË NJË HOTEL TË PRISHTINËS

albswiss.com

Ministri Vitia: Humbëm edhe një paciente nga koronavirusi, 3 të tjerë në rrezik të lartë për jetë

albswiss.com

Rëndohet situata në Shqipëri, 26 raste të reja me koronavirus, 12 prej tyre mjek

albswiss.com

Olsit i “fshihet kujtesa”: S’mbaj mend çfarë na ndodhi, u shtrimë me Rezartën dhe…

albswiss.com

Tërnava uron Ramazanin: Ju bëj thirrje që t’i ndaloni iftaret me miq dhe adhurimet t’i bëni në shtëpi

albswiss.com
error: Content is protected !!