fbpx
Alb'swiss TV
haradinaj-i-gezohet-rrezimit-te-qeverise-kurti,-pret-formimin-e-shpejt-te-institucioneve-te-reja
Lajme

Haradinaj i gëzohet rrëzimit të qeverisë Kurti, pret formimin e shpejt të institucioneve të reja

Loading...

Haradinaj i është gëzuar rrëzimit të Qeverisë Kurti si dhe pret formimin e shpejt të institucioneve të reja.

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se vorimi i mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë është vërtetim se Kushtetuta dhe Kuvendi në Kosovë funksionojnë.

Përmes një postimi në Facebook, ai u shpreh besimplotë se shpejt do të konstituohen institucionet e reja të Kosovës.

“Sot, deputetët e Kuvendit të Republikës së Kosovës, me 82 vota përkrahën mocionin e votëbesimit. Ky është një vërtetim se Kushtetuta dhe Kuvendi në Kosovë funksionojnë, dhe se shteti i Kosovës rreshtohet me vlerat më sublime të demokracisë. Kam besim të plotë që institucionet e Republikës do të konstituohen shpejtë dhe se nuk do të ketë boshllëk qeverisës”, deklaroi Haradinaj.

Para pak minutash, Kuvendi i Kosovës, me 82 vota pro, e rrëzoi Qeverinë Kurti.

Loading...

Të ngjajshme

“Me ka.ncer jam, të paktën të strehoj vajzat” – Fund i lumtur për nënën 37 vjeçare, e ndihmojnë shqiptarët!

albswiss.com

Momenti kur pushuesit ia vjedhin çantën me stoli ari dhe para në aeroport

albswiss.com

Rruga juridike e Kosovës pas luftës çlirimtare

admin