fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Isa Mustafa: Nuk do t’i tërheq ministrat, është në vullnetin e Kurtit

isa-mustafa:-nuk-do-t’i-terheq-ministrat,-eshte-ne-vullnetin-e-kurtit

Me 82 vota për deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar mocionin e ngritur nga LDK për rrëzimin e Qeverisë Kurti.

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se nuk do të tërheq ministrat e partisë që drejton, edhepse Qeveria është rrëzuar të mërkurën mbrëma.

Ai nëpërmjet një postimi në Facebook, të enjten, tha se është në vullnetin e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti t’i mbajë ose t’i lirojë nga detyra, siç bëri mbrëmë me zv.kryeministrin e parë, Avdullah Hoti.

“Në kohën kur po ballafaqohemi me Pandeminë e COVID-19, si Kryetar i LDK-së, nuk do t’i tërheq njëanshëm ministrat dhe zëvendësministrat e LDK-së nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. Pasi që koalicioni VV-LDK ka rënë mbrëmë me mocion votëbesimi me votat e mbi 2/3 e deputetëve, mbetet në vullnetin e Kryeministrit në detyrë, z.Kurti, se a do të vazhdoj të punoj me ta gjatë kësaj gjendjeje emergjente, derisa të zgjedhet qeveria tjetër, apo do të bëj veprime tjera, ashtu siç e liroi z. Avdullah Hoti nga pozita e zëvendëskryeministrit të parë mbrëmë para mesnate!”, ka shkruar Mustafa.

Të ngjajshme

Kryetari i Obiliqit jep detaje për 5 rastet e reja me koronavirus në këtë komunë

albswiss.com

Thirrja e eurodeputetëve për BE-në: Hiqini vizat për qytetarët e Kosovës

albswiss.com

Ndikimi pozitiv i konsumimit të boronicës

albswiss.com

Hahn lajmëron heqjen e roamingut, Shqipëria me Kosovën do t’i bashkohen

admin

Mes lotësh, nëna e Rezartës pretendon për vr.asje: Vajzën ma hel.muan!

albswiss.com

“Kërcënimi” i Lumir Abdixhikut për Lëvizjen Vetëvendosje: Nëse VV-ja e çon vendin në zgjedhje nuk mund të ketë koalicion me LDK-në, mundet me PDK-në

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!