fbpx
Alb'swiss TV
keta-jane-deputetet-e-ldk-se-qe-votuan-kunder-mocionit
Lajme

Këta janë deputetët e LDK-së që votuan kundër mocionit

Loading...

Mësohet se cilët janë deputetët e LDK-së që votuan kundër mocionit.

Kuvendi i Kosovës minuta më parë ka votuar rrëzimin e Qeverisë “Kurti”.

Mocioni i iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, për rrëzimin e Qeveris pjesë e së cilës ishte edhe vet kjo parti, është votuar me 82 vota për, 32 kundër dhe 1 abstenim.

Kundër mocionit të partisë së saj ka votuar kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani dhe dy deputetë tjerë të kësaj partie, Haxhi Avdyli dhe Ardian Shala.

Vjosa Osmani pak para hedhjes në votim të këtij mocioni ka njftuar se ajo do të votoj kundër, siç ka thënë Osmani, ajo nuk do të votoj një mocion që sjell PAN-in në Qeveri.

Loading...

Të ngjajshme

“U prehsh në paqe Kiki”! Greg Rama i jep lamtumirën mikeshës së tij, që u shua nga tërmeti

news

Rektori i UKZ-së ka pritur në takim drejtues të OVL-së së UÇK dhe SHFD së UÇK në Gjilan

news

Fondacioni i Elvis Naçit ka dhuruar 10 mijë kg miell për Skënderajin

albswiss.com