fbpx
Alb'swiss TV
sot-nuk-do-te-kete-uje-ne-kete-lagje-te-prishtines
Lajme

Sot nuk do të ketë ujë në këtë lagje të Prishtinës

Loading...

Një lagje e Prishtinës, sot nuk do te ketë ujë.

“Sot në orën 06:00 janë njoftuar se në lagjen “Tasligje” të kryeqytetit ka ndodhur një defekt në një tubacion të ujit, konkretisht në rrugën “Abdyl Ramaj”, thuhet në njoftimin e KRU.

Me këtë rast, ekipet e mirëmbajtjes së rrjetit të ujësjellësit e kanë ndërprerë furnizimin me ujë të pijshëm.

Ekipet menjëherë kanë dalë në vendin e ngjarjes, për të inspektuar dhe po ashtu disa ekipe shtesë për të analizuar dhe vlerësuar dëmet.

KRU “Prishtina” njoftoi se ekipet e mirëmbajtjes janë organizuar shpejtë për të sanuar gjendjen në mënyrë që konsumatorëve të zonës të iu rikthehet sa më shpejtë furnizimi me ujë.

Loading...

Të ngjajshme

Hardinaj flet nga Amerika për taksën: Ajo të hiqet pasi të njihet shtetësia e Kosovës

albswiss.com

Renditja e kandidatëve për Kryeprokuror, KLP nuk gjen dakordësinë për metodologjinë

albswiss.com

I shpetoi jeten, pas 19 vitesh i bën surprizën e bukur. “Të kujtohet një fëmijë që e ke shpëtuar në 1997″

albswiss.com