fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Vajza e Nekibe Kelmendit i dërgoi mesazh Osmanit, ajo e lexona atë në Kuvend

vajza-e-nekibe-kelmendit-i-dergoi-mesazh-osmanit,-ajo-e-lexona-ate-ne-kuvend

Vjosa Osmani ka lexuar në Kuvend, mesazhin që i ka dërguar vajza e Nekibe Kelmendit.

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, njëherësh nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani ka thënë se Nekibe Kelmendi ka qenë gjithmonë shembull për të.

Duke folur për ish nënkryetaren e LDK-së, Osmani tha se e e pati shembull, se e ka njohur mirë dhe e ka pas përkrahjen e saj gjithnjë.

Ajo tha se sot mori një mesazh nga vajza e Nekibe Kelmendit, Kosovare Kelmendi që edhe është lutur të lexohet ai mesazh, raporton Indeksonline.

“Kosovare Kelmendi thotë:

Me shpirt me mendje e me lutje jam em juve sikurse e mbarë Kosova, por mos e votoni mocionin, mos na detyroni t’i lëmë edhe varret e të ikim nga ky vend, sepse po u vra sot shpresa mua vetëm emri do të më mbetet Kosovare, sepse Kosovë të andrrave e të luftës të prindërve të mi më nuk do të ketë”, përfundoi ajo.

Të ngjajshme

Njoftim për studentët që banojnë në konvikte

albswiss.com

Dhëndrri bëhet horë para mysafirëve, gjesti i tij do ju lë pa fjalë

albswiss.com

Kusari – Lila: Komisioni hetimor për menaxhimin e situatës me pandeminë me fokus në dy qeveri

albswiss.com

Konfirmohet edhe dy raste me koronavirus në Kosovë, shkon në 24 numri i të prekurve

albswiss.com

Osmani falënderon Xhamajkën për njohjen e Kosovës

albswiss.com

COVID-19 arrin në Skenderaj, konfirmohen dy rastet e para në këtë komunë

albswiss.com
Loading...
Loading...
%d bloggers like this: