fbpx
Alb'swiss TV
drejtori-i-ikshpk-se:-virusi-korona-ka-ardhur-per-te-shpetuar-njerezit-nga-njerezit
Lajme

Drejtori i IKSHPK-sê: Virusi korona ka ardhur për të shpëtuar njerëzit nga njerëzit

Loading...

Ramadani ka thënë se virusi korona ka ardhur për të shpëtuar njerëzit nga njerëzit.

Kryetari i Institutit Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, Naser Ramadani ka thënë se 32 rastet në Malishevë janë raste të kontaktit dhe kanë nisur të mbyllen, gjë që është mrekullia që po bëjnë ekipi i pakët i mjekëve, të cilët punojnë nga 18 deri 20 orë.

“Respektoni rekomandimet e institutit. Mos të pyesin më, nuk ka kohë për pyetje dhe përgjigjeve. Kjo është e tmerrshme, kërkojnë të shtohen lëvizja, na ndihmoni ta kryejmë punën e tonë. Kjo është çmenduria më e madhe që kam parë ndonjëherë. Është e tmerrshme me na pengu në punën tonë dhe nëse ndodhë kështu nuk do ta kemi nën kontroll virusin. Virusi Korona ka ardhur për të shpëtuar njerëzit nga njerëzit”, tha ai për RTV Dukagjini.

Duke folur për rastet në Prishtinë, ai tha se krejt janë raste të kontaktit.

Loading...

Të ngjajshme

Nga centët që nuk ua kthejnë juve, bizneset në Kosovë fitojnë 50 milionë euro në vit

albswiss.com

Kushtetuta parasheh zgjedhje ose Qeveri nga LVV-ja

albswiss.com

Rrëfimi i familjarëve të 22 vjeçarit nga Malisheva që u privua në Maqedoninë e Veriut

albswiss.com