fbpx
Alb'swiss TV
Zvicër

Ministri Berset: “Kriza me koronavirusin, nuk mbaron para mesit të majit”

“Është gabim të mendohet që vala e epidemisë ta prekë Zvicrën dhe pastaj ta anashkalojë dhe të zhduket”

Ministri i Shëndetësisë, Alain Berset pret që kriza me koronavirusin në Zvicër nuk mund të përfundojë para mesit të muajit maj.

“Është gabim të mendohet që vala e epidemisë ta prekë Zvicrën dhe pastaj ta anashkalojë dhe të zhduket”, ka thënë Berset në një intervistë për gazetën “La Liberte”.

“Specialistët thonë se koronavirusi do të qëndrojë këtu. Prandaj ne duhet t`i dëgjojmë dhe t`u besojmë atyre. Është e domosdoshme të gjendet një vaksinë kundër sëmundjes, por për këtë nevojitet kohë”.

Sa më shumë që kalon koha, aq më shumë kemi dijeni se si t`i qasemi virusit, përcjell albinfo.ch gazetën e përmendur. Ministri i shëndetësisë me këtë rast ka rikujtuar masat higjienike të rekomanduara nga Qeveria Federale: Larje e rregullt e djuarve dhe mbajtje e distancës”.

Të ngjajshme

Zvicër: Votimi popullor me 25 nëntor 2018

admin

Sindikalisti shqiptar Osman Osmani: “Fundi i tronditjes nga pensionet zvicerane”

admin

Zvicër: Kujdes nga 100 franga të falsifikuara!

admin

“Udhëtimi im” – Osman Osmani: “Atdheu, thesari ku ruhen kujtimet më të mira jetësore, pasuritë shpirtërore të pakufishme”

admin

Fëmija i parë i Vitit të Ri në Zvicër është shqiptar.

admin

Gratë zvicerane dalin në rrugë: Duam paga të barabarta me burrat!

admin
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!