fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Vdes një ri shqiptar nga koronavirusi

vdes-nje-ri-shqiptar-nga-koronavirusi

Vdes një ri shqiptar nga koronavirusi në New York.

Në New York është shënuar viktima e parë shqiptare nga koronavirus.

Andre Ljuljovic vdiq nga komplikimet e shkaktuara nga koronavirusi, ka njoftuar të shtunën pasdite shkolla e mesme “Archbishop Stepinac” në White Plains, New York.Ai kishte diplomuar nga shkolla e mesme më 2007 dhe merrej me shumë me sport.

Andre, prindërit e të cilit janë emigrantë shqiptarë, është i pari shqiptaro-amerikan që dihet se ka vdekur nga Covid-19.Westchester, vendi ku ai jetonte, ka qenë një nga pikat e para të përhapjes së koronavirusit, shkruan illyriapress, transmeton lajmi.

Rasti i tij është edhe një tregues se sëmundja mund të jetë e rrezikshme dhe vdekjeprurëse edhe për moshat e reja.Shumë pjesëtarë komunitetit shqiptaro-amerikan shprehën ngushëllimet e tyre në rrjetet sociale. “Unë isha në dasmën e tij, tetorin e kaluar. I tronditur”, shkroi njëri prej tyre.

Të ngjajshme

Stuhi e madhe në Kosovë, qytetarët po përballen me këtë problem

albswiss.com

Miftaraj: Sot po fillon shkatërrimi i rendit kushtetues në Kosovë

albswiss.com

Gjermania dhe Franca, demarsh LDK-së për të hequr dorë nga mocioni i mosbesimit

albswiss.com

BE-ja kërkon mos rrëzimin e Qeverisë: Kujdesuni për shëndetin e qytetarëve, lërini inatet

albswiss.com

Detaje për 53 vjeçarin e ndjerë nga Peja, thuhet se nuk ishte në listën e të prekurve me koronavirus

albswiss.com

Reagon Grenell: Albin Kurti po bën gabim serioz

albswiss.com
error: Content is protected !!