fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Kjo është gjendja e infermieres kosovare të infektuar me koronavirus

kjo-eshte-gjendja-e-infermieres-kosovare-te-infektuar-me-koronavirus

Po i përmirësohet gjendja infermieres kosovare të infektuar me koronavirus.

Në Klinikën Infektive të QKUK_së, sot më 30 mars 2020 janë duke u trajtuar 37 pacientë të prekur nga Covid-19.

• 32 të sëmurë janë në gjendje stabile;

• 5 prej tyre kanë nevojë për oksigjenoterapi, njëri prej të cilëve është duke u trajtuar në Kujdesin Intensiv të Klinikës Infektive.

Klinika është në pritje të rezultateve për 8 raste të tjera të cilat do të testohen.

Sa i përket stafit të Klinikës Infektive, përpos infermieres së infektuar me Covid19 dhe e cila është në gjendje të përmirësuar dhe e vetizoluar në shtëpi, të gjithë janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe disa prej tyre janë testuar për Covid 19 dhe që të gjithë kanë rezultuar negativ.

Të ngjajshme

Nëna s’i mban lotët pranë varrit së vajzës 22-vjeçare, që e masakruan në Reçak

albswiss.com

Bahtiri e Rakiqi në konferencë të përbashkët, njoftojnë për 17 të infektuar me koronavirus në veri

albswiss.com

Hoxhaj uron Lajçakun, ka një porosi për të

albswiss.com

Selimi: Mbështesim idenë e Kurtit për zëvendësimin e taksës me masë reciprociteti

albswiss.com

Të propozuarit e LDK-së për ministra, ka shumë befasi

albswiss.com

LDK arrin marrëveshje koalicioni edhe me Nismën

albswiss.com
error: Content is protected !!