fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Lekaj: Nuk arsyetohen propagandat në rrjete sociale

lekaj:-nuk-arsyetohen-propagandat-ne-rrjete-sociale

Pal Lekaj ka thënë se nuk arsyetohen propagandat në rrjete sociale.

Deputeti i AAK’së, Pal Lekaj, ka thënë se fyerjet nëpër rrjete sociale nuk kanë vend në demokraci, dhe se politikanin mund ta gjykojnë vetëm votuesit.

‘’As në Kore të Veriut nuk ka këso propaganda.’’, thotë Lekaj.

‘’Nuk arsyetohen propagandat cilësdo parti të jenë. Shprehjet e rënda nuk kanë vend. Ne jemi vend demokratik. Ne jemi njerëz. Mund të bëjmë gabime. Nuk duam diktatur, Kurti për një fjalë e shkarkoi një ministër. Në atë mënyrë po e cënon lirinë e shprehjes.’’, shton ai.

‘’Ka cfarë do shprehje, kriminel, rrugac etj…. gjykata merret me këto, nuk ka të drejtë askush të më quaj mua kriminel. Politikanin nuk ka të drejtë askush ta gjykojë përvec votës’’, përfundon Lekaj.

Të ngjajshme

Kafiteritë duhet t’i përmbushin këto kritere për t’ia filluar punës nga qershori

albswiss.com

Detaje rreth të infekuarit me koronavirus nga Drenasi, ja ku kishte jetuar ai muajt e fundit

albswiss.com

Ish ministri i Drejtësisë: Për 50 ditë qeverisje Albin Kurti tregoi sa i afërt është me Serbinë e sa larg me Shqipërinë

albswiss.com

Limaj: Futja në karantinë e veriut cenim i sovranitetit të vendit, heshtja e Kurtit shqetësuese

albswiss.com

A e keni ditur që dritaret e plastikës kanë pozitën dimërore dhe verore? – VIDEO

albswiss.com

Merret vendimi, nga kjo datë pritet te hapen Xhamitë në Kosovë

albswiss.com
error: Content is protected !!